Kam na Sardinii

Sardinie dovolená

Sardinie: co vidět?

Dovolená na Sardinii je jedním ze zážitků , který by měl mít možnost poznat každý člověk se vztahem k přírodě  a historii. Ostrov Sardinie Vás uchvátí rozmanitým prostředím a poskytne Vaší dovolené různý a pestrý způsob jejího prožití. Sardinie Vás uchvátí nejen romantickými plážemi se zlatavým či bílým jemným pískem lemujícím průzračné smaragdové moře, romantickými oblázkově-písčitými zátokami, ale i krajinou vysokých pobřežních útesů. Poznejte hornaté částí ostrova s pestrou přírodou, překrásnou architekturu s množstvím tajemných a často překvapivě zachovalých pozůstatků dávných civilizací. 

Často se přezdívá Sardinii smaragdový klenot a rozhodně ne náhodou . Jde o ostrov s jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě, jemným pískem a křišťálově čistým mořem. Voda tu má barvu, kterou nikde jinde v Evropě nenajdete. Nejenže je až neuvěřitelně čistá, ale navíc je její teplota po dlouhé období roku velice příjemná a ve vysokých teplotách letních měsíců velmi osvěžující.

Pokud Vás zajímá historie, budete jistě pohlceni historickými kruhovými stavbami zvaných Nuraghi. Jsou to fascinující megalitické stavby, které naleznete pouze na Sardinii. Tyto stavby jsou postaveny pouze z balvanů, bez pojiva, a přesto vydržely neporušené tisíce let v drsném přímořském podnebí. Jejich stáří je odhadováno na 3 a půl tisíce let a kdysi je postavila civilizace Nuraghů, která zde sídlila ještě před osídlením Římany v roce 238 před n. l. Na ostrově Sardinie jich naleznete asi 7000. Tyto tajemné stavby budí úžas turistů i archeologů. Dosud se nepodařilo s jistotou potvrdit k čemu tyto stavby po tisíce let sloužily. Jejich účel zůstává stále neznámý a stejně jako zůstává tajemstvím jejich využití, zůstává tajemstvím i to jak  byly vybudovány.

Ať už zvolíte v rámci svého pobytu jakoukoli aktivitu, vždy Vás uchvátí nádherné prostředí a atmosféra ostrova Sardinie.TIPY NA VÝLETY