Pláže na Sardinii

Sardinie pláže

Tipy na pláže Sardinie

Sardinie se pyšní nesčetným množstvím překrásných pláží, malebných zákoutí a podvodních scenérií, které vytvářejí podmínky nejen pro poznávání úchvatného prostředí pláží, ale i pro milovníky šnorchlování, potápění a fotografování pod vodou. 

Pobřeží je pestré,  od písčitého dna po skály, soutěsky a rokle a barva vody přechází od světlounce tyrkysové až po temně modrou, čímž činí krajinu naprosto jedinečnou. Podmořský svět Sardinie nabízí rozmanitý život a díky němu je tato lokalita vyhledávána milovníky potápění a šnorchlování z celého světa. Nejvyhledávanějšími místy pro tyto aktivity v severní části ostrova jsou Issola Rosa, Castelsardo, Costa Paradiso a Alghero . Nezapomenutelné zážitky, dech beroucí mořské scenérie a pozorování pestré fauny i flóry je možné zažít i na jiných, vzdálenějších  částech ostrova a je jen na Vás kterou z četných možností využijete Vy.  

La Ciaccia (350m)

Na kraji vesnice směrem na Valledoria začíná dlouhá písečná pláž zbarvená zlatavým pískem, která pokračuje až do Valledoria. Tato pláž se vyznačuje příjemným pozvolným vstupem do moře. Místy jsou na pláži větší kamenné ploty a útvary. 

Spiaggia di Maragnani (800m)

Směrem na Valledorii procházkou podél moře dojdete na Maragnani, která je obklopena krásnými skalisky, které dodávají zlatavému písku a modře zbarvené vodě romantický nádech.

San Pietro A Mare  (2,5 km)

Směrem k Valledorii, asi po 2 km dojdete na pláž, kde se řeka vlévá místní řeka do moře. Řeka zde vytváří různé zátočiny a  mělká jezírka s příjemně ohřátou vodou.  Na opačném břehu  řeky je možné zapůjčení kajaků, šlapadel a loděk, na kterých je možné klidné toky řeky projet. 

Baia Ostina (3km)

Směrem na Castelsardo po hlavní cestě vesnicí, mezi kopcem Monte Ossoni tyčícím se nad La Ciaccia a pobřežím moře vede cesta na útesy, kterou  dojdete cca po 3km do zátočiny jménem Cala Ostina.

Baia delle Mimose (11km)

Pláž Baia delle Mimose ( Spiaggia della Baia delle Mimose ) se nachází u vesničky Pirotto li Frati, ve středu několika kilometrů dlouhé pláže táhnoucí se od La Ciaccii až do Isola Rossa podél krásného a rozmanitého severního pobřeží Olbia-Tempio na Sardinii. Má délku přibližně 3 kilometry s výhledem na jasně modré vody zálivu Asinara a za jasného dne můžete dokonce vidět v dálce Korsiku.Pláž Baia delle Mimose je součástí velmi dlouhého úseku písku o celkové délce přes 9 kilometrů, který je ideální pro procházky nebo běhání podél pobřeží. Další pláže, které najdete v oblasti Baia delle Mimose, jsou pláže Li Mindi, Li Junchi a Li Feruli.

Castelsardo (13km)

V okolí historického městečka Castelsardo se nachází několik  nádherných pláží.  Kastelánské pobřeží je z velké části tvořeno vysokými útesy červeného trachytu, s několika písečnými plochami. Jednou z nich je Spiaggia La Marina di Castelsardo, která se nachází přímo pod historickým hradem. Její dno je mělké a písčité, vhodné pro děti na hraní.

Lu Bagnu spiaggia (15,5km) 

Asi 2 km od Castelsardo můžete navštívit nádhernou pláž Lu bagnu spiaggia, kterou lemují skalnaté útvary a kde barvy moře hýří všemi odstíny modré a zelené barvy. Křišťálově modrá voda s kamennými plotny na jedné straně pláže vytváří nádherná zákoutí. Pozvolný vstup do moře po bílém jemném písku a mělkou vodu s píščitým dnem ocení zejména děti, ale nejen ony. Pláž je okouzlující a určitě stojí za poznání. 

Isola Rossa  (20km)

Malebné turistické městečko s výhledem na krásný záliv Asinara oplývá charakteristickými plážemi s jemným bílým pískem, které protínají útesy z červené žuly, přecházející v kontrastu s průzračným, smaragdově zbarveným mořem až do rudých odstínů.  Před samotnou vesnicí je odbočka  na pláž La Marinedda, která se vyznačuje jemným pískem a mělkým vstupem do moře. Pláž La Marinedda je jednou z nejkrásnějších v oblasti.  Písečné duny jsou obklopeny středomořskou vegetací a dokreslují kouzelné prostředí této pláže.  Tato pláž je vyhledávaná milovníky windsurfingu. V blízkosti je aquapark. 

Tinnari  (24 km)

Zátoka s oblázkovou pláží Tinnari ( Spiaggia di Tinnari ) je vetknutá do přírodních skal, které vyčnívají z vody, která je křišťálově čistá a modrá. Je to nádherné prostředí. Pláž se nachází na nedotčeném a osamělém úseku pobřeží mezi vesnicí Costa Paradiso a Cala Canneddi v oblasti Isola Rossa, v obci Trinità d'Agultu, provincii Olbia-Tempio. Do této zátoky se dostanete kamenitou stezkou asi 40 minutovou procházkou po svazích hory Tinnari. Doporučujeme vzít si pevnou obuv. 

Costa Paradiso (30km)

Rekreační středisko Costa Paradiso  - rajské pobřeží,  bylo vystavěno v lokalitě Li Rosi Marini mezi krásnými červenými divokými skalisky. Malé pláže ohraničené kamennými útvary - nádhernými skalními útesy, přístupné cestičkami vytesanými do skály jsou fascinující.  Nejznámější pláž nese název Li Cossi a je pojmenována podle řeky Li Cossi, která za ní teče.  Pláž uzavřená v přírodním amfiteátru ze žulových skal pokrytá jemným bílým pískem sahá až k řečišti.  Díky  bohatému podmořskému životu jsou zde spolu s průzračnou vodou ideální podmínky pro potápění a šnorchlování.  

Platamona (36 km)

Na severozápadě Sardinie, uprostřed zálivu Asinara, je dlouhé, široké pobřeží z jemného zlatavého písku omývaného mořem duhových barev, od zelené barvy až po modrou. V některých úsecích jsou také hladké drobné oblázky a mušle, které sem přinesly mořské proudy. V bezprostřední blízkosti se nachází  říčka Buddi Buddi, která se vlévá do moře. Díky mělké vodě a písečnému dnu je ideální pro rodiny s dětmi. Pláž je hojně využívaná pro surfování a windsurfing.  Na pláži je možné zapůjčení šlapadel. 

 Calla Sarraina (36 km)

Cala Sarraina je nádherná nedotčená zátoka, která se nachází  cca 4 km severovýchodně od Costa Paradiso a 2,4 km jihozápadně od Cala Faa. Tato 110 metrů dlouhá pláž nabízí výhled na žulové skály, které mění barvu od růžové přes oranžovou až po červenou. Stejně tak jako písek pláže, který mění barvu s odlesky slunce a mění se od zlaté barvy až po červenou. Průzračná voda umocňuje nádhernou krásu mořského dna  a celá scenérie vynikne zejména při západu slunce. 

Monti Russu (48 km)

Pláž Monti Russu ( Spiaggia Monti Russu ) je malá pláž u vesničky Rena Majore, která dostala název podle barev skal výběžku Monti Russu. Nachází se mezi plážemi Cala Pischina a Lu Littaroni. Je to odlehlá, malá pláž a je jednou z nejkrásnějších pláží severní Sardinie. Z pláže lze krátkou túrou vystoupat na výběžek Monti Russu. K pláži se dostanete  asi po 10 minutách chůze od borového lesíku, kde je možné nechat zaparkované auto. 

Rena Majori ( 54 km )

Rena Majori beach se nachází ve městě Aglientu asi 7 km od Santa Teresa di Gallura a její název je odvozen od stejnojmenné vesnice. Touto pláží protékají řeky Rio Cantaru a Rio Ciuchesa. Rena Majori beach je nejznámější pláží této oblasti a je pokryta zářivě  bílým jemným pískem a bílými písečnými dunami pokrytými vegetací. Je obklopena útesy a žulovými skalami s výhledem na průzračné tyrkysové moře. Před žárem slunce se můžete schovat ve stínu borového lesa. Rena Majori se řadí k nejkrásnějším plážím Sardinie. K zaparkování lze využít neplaceného parkoviště.  Na tuto pláž dále navazují spiaggia Rena Majore,  spiaggia La Liccia a Le Dune Di Rena Majore.

Rena Bianca (62 km )

Pláž Rena Bianca je hlavní pláží města Santa Teresa di Gallura a nachází se téměř v historickém centru tohoto krásného městečka. Zátoka dlouhá asi 700 m je pojmenována podle jemného bílého písku, od kterého se odráží růžové odlesky drobných úlomků korálů. Moře je mělké a písčité a hraje všemi odstíny modré barvy až po tyrkysovou.  Pláž je chráněna před západním větrem poloostrovem Municca a ostrůvkem Municchedda. Na východní straně je chráněna skalní vyvýšeninou, na které stojí  věž Longonsardo. Celá zátoka je obklopená středomořskými křovinami. 

Pazzona (69 km)

Poblíž města Stintino se nachází nádherná bělostná oblázková pláž z křemene smíchaného s bílým pískem  s odstíny moře, které je zabarveno nespočetným množstvím odstínů modré.  Průzračná a křišťálově čistá voda skýtá nevšední podívanou na vodní hladinu hrajícími všemi odstíny modré. U této pláže je možné kempování.

Porto Liscia ( 71 km)

Pláž Porto Liscia se nachází na severovýchodě Sardinie v oblasti Santa Teresa di Gallura a je pojmenována podle řeky, která se vlévá do jejich vod. Jedná se protáhlou pláž dlouhou asi 2 km, se zlatým pískem a bujnou středomořskou vegetací. Moře se vyznačuje mělkou vodou v odstínech smaragdově zelené až světle modré barvy. Nedaleko pláže se nachází jezírko Sciumara. Na pláži je možné pronajmout si lehátka se slunečníky a občerstvit se v  plážovém baru. U pláže je možné zaparkovat na neplaceném parkovišti. 

Approdo Beach - Viale la Pelosa, 10 (74 km)

Kousek před odbočkou na La Pelosa je nenápadná odbočka na Approdo Beach, jemnou bělostnou písčitou pláž porostlou borovicemi, které skýtají příjemný stín a vytvářejí nádherný kontrast jemnému bílému písku a tyrkysově modré vodě. Pokud jste milovníky vodních sportů, je zde možnost zapůjčit si veškeré windsurfingové vybavení vhodné pro všechny úrovně.

Stintino - La Pelosa (75 km)

Na severovýchodním výběžku se nachází menší rybářská vesnička, od níž  se cca 2 km směrem na sever na idylickém výběžku nachází jedna z nejkrásnějších bělostných pláží Sardinie La Pelosa a menší La Pelosetta.  La Pelosa je pro svou tyrkysovou barvu moře nazývána "evropským Karibikem". Jemný bělavý písek se třpytivými odlesky, lemuje tyrkysové moře, které hraje všemi odstíny modré a je lemováno bohatou zelení, stejně jako skalními masivy, které dodávají tomu místu na kouzlu a vyjímečnosti. Přístup do moře je  velmi pozvolný. Dominantou tohoto místa je španělská věž. Pláž je po právu nazývána nejkrásnější pláží Sardinie. Z pláže jsou vidět protější ostrůvky Piana a Asinara.Na tuto pláž je v sezóně nutná rezervace dopředu:  https://www.spiaggialapelosa.it/en

Costa Smeralda (78 km)

Costa Smeralda neboli také Smaragdové pobřeží je pobřeží žulových skal omývaných tyrkysově průzračnou vodou  třpytící se v sardském slunci. V tomto krásném koutě severovýchodní části Sardinie naleznete mnoho malebných pláží,  malých zálivů,  dun a všudypřítomných borovic. Je to zřejmě nejznámější a nejvyhledávanější luxusní místo na Sardinii. Pobřeří Costa Smeraldy začíná u městečka městečka Porto Rotondo a končí u přístavu Porto Cervo. Hlavním střediskem a srdcem pobřeží je idylické městečko Porto Cervo, s luxusními restauracemi, hotely, bohatou zábavou a působivým jachetním přístavem.  

Cala Brandinchi ( 112 km )

Nádherná široká malebná pláž se světlým jemným pískem Cala Brandinchi leží asi 7 km severně od městečka San Teodoro v provincii Olbia-Tempio. Pláž je dlouhá 700 metrů a je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších na Sardinii. Říká se jí také "Malé Tahiti", díky úchvatným barvám jejích mělkých a čistých vod, kterou podtrhují písečné duny a obklopující zeleň. Okolí pláže je provoněné nízkými piniovými borovicemi a travinami vyrůstajícími z dun, samotné moře je pak  velmi klidné a voda mělká. Je to ideální místo pro šnorchlování.  Asi 50 metrů na jih od Cala Brandinchi se rozprostírá neméně krásná pláž Lu Impostu. Vstup na obě pláže je zpoplatněn a pro vstup je  je třeba rezervace. 

S´Archittu Beach (150 km)

Pláž S'Archittu se nachází jen několik set metrů severozápadně od malé vesnice S'Archittu. Pláž je dlouhá cca 300 metrů a je orientována přímo na západ. Jméno pláže  S'Archittu Beach  vychází z názvu bílého skalního oblouku, který je jedním z největších přírodních mostů Sardinie. Oblast kolem pláže S'archittu je velmi malebná, s vápencovými útesy a několika menšími zátokami. Celá pláž je pokryta ​​jemným bílým pískem, s občasnými skalnatými místy.  

Is Arutas (168 km)

Is Arutas (Spiaggia di Is Arutas) je nádherná a jedinečná pláž s nádherným mořem v odstínech mezi modrou a zelenou barvou,  na divokém západním pobřeží Sardinie, na poloostrově Sinis, Tento unikátní kus pobřeží se nachází v provincii Oristano a je světovým unikátem díky křemenným oblázkům tvořícím pláž. Ty se  třpytí v čistě bílé, jemně růžové a všech odstínech zelené barvy.  Tuto pláž zdobí malebné žulové skály, zakrslé palmy a středomořské  křoviny provoněné rozmarýnem a  jalovcem. Přezdívá se jí "Pláž zrnkové rýže".