Sardinie pěšky

La Ciaccia a její blízké okolí

Zajímavá místa vokolí Valledoria

La Ciaccia (350 m)

Směrem na Valledorii dojdete na  prostornou, širokou  na pláž La Ciaccia, která se vyznačuje jemným zlatým pískem  a křišťálově tyrkysovou vodou s pozvolným vstupem do vody. 

Tato pláž je oblíbená díky své poloze i  pro windsurfing nebo kiteboarding. 

Maragnani (800 m)

Směrem na Valledorii pěší chůzí po pláži  dojdete asi po 1 km na pláž Maragnani , širokou písčitou pláž, dlouhou asi 1 km s odstíny barev vody od smaragdově zelené až po intenzivně modrou. Na pláži je několik skalních  útvarů, které  připomínají obří tlapy. Má výhled na nádherný záliv Asinara a díky své poloze je obzvláště oblíbený u milovníků windsurfingu a kite surfingu.

Agriturismo Bedda Ista (1,3 km)

Farma, která se nachází na Monte Ossoni, nabízí hostům místní gastronomické speciality, které jsou vyráběny přímo na farmě z vlastních vypěstovaných produktů. Kromě jedinečného gastronomického zážitku je z tohoto statku na kopci  úchvatný výhled na Asinarský záliv , na pláž Valledoria, Asinara, Isola Rossa a dokonce i Korsiku. 

La Mudizza (1,8km)

Asi 1,8 km od vesničky směrem od moře se nachází vesnička La Mudizza. Na okraji vesnice je Cantina Ligios - rodinné vinařství, které nabízí ochutnávku místních vín, sýrů, masa, ale i dalších specialit typických pro tuto oblast.   V centru  vesnice je k vidění kostel, který umožňuje návštěvu mše v určených hodinách. 

San Pietro A Mare (2,5 km po pláži nebo 3,7 km po cestě)

Krásná a široká pláž vhodná k relaxaci a vodním sportům. Perla pobřeží Valledoria, která se nachází v centru zálivu Asinara. Úžasná pláž, která je  místem spojení místní řeky a moře, do kterého se vlévá . Toto spojení vytváří nádhernou scenérii s množstvím zátočin a mělkých jezírek říčního proudu pro příjemný odpočinek. 

Cala Ostina (3,5 km)

Vydáte-li se směrem na Castelsardo po hlavní cestě vesnicí, která dále pokračuje souběžně s pobřežím a zároveň pod kopcem tyčícím se nad La Ciacciou,  dojdete příjemnou procházkou po 3,5 km do malé zátoky jménem Cala Ostina.  Tato pláž vyniká tmavě zlatým pískem třpytícím se pod  červenými skalními stěnami s velkým množstvím rostlin, což činí tuto pláž velice působivou. Přes pláž se vine drobný potůček vyvěrající z přilehlých skalních útvarů.  I ve větrných dnech skýtá tato pobřeží klidné vody bez vln vhodné pro plavání. 

Valledoria  (3,7 km)

Prázdninové středisko s množstvím obchodů, restaurací a barů a kaváren, zábavou pro denní i večerní část dne. Pro tuto oblast jsou typické dlouhé písčité pláže s bílým jemným pískem bez skalnatých výběžků, pláže s pozvolným vstupem do moře (pláže Valledoria, Baia delle Mimose, kde je pláž ohraničena i sladkovodní plochou řeky Coghinas) ,  krásná a nedotčená příroda severního pobřeží Sardinie.  Nachází  se zde nespočet klidných, opuštěných a přece nádherných míst pro každého kdo chce zažít souznění s přírodou a nerušený odpočinek. Celé území je prostředím s bujnými borovicovými a eukalyptovými lesy. 

Castelsardo (5,5 km podél pláže)

Středověké městečko, jedno z nejkrásnějších historických městeček v Itálii, které leží na mohutném skalisku vysoko nad mořem na severozápadním pobřeží Sardinie. Jeho dominantou je nádherný středověký hrad z 12. století, z něhož je krásný rozhled.  Při příhodném počasí z něj lze spatřit ostrov Korsiku a ostrov Asinara. Tento úsek pobřeží je tvořen převážně vysokými červenými útesy. Pod hradem naleznete také menší písečnou pláž - Marina di Castelsardo,

Toto místo charakterizuje jeho bohatá historie, starověká řemesla a náboženské tradice, všude je mnoho obchodů a obchůdků s širokou nabídkou suvenýrů zhotovených ruční prací. Castelsardo je mimo jiné i vyhlášené pro své výborné restaurace, které servírují zejména pokrmy z plodů moře.