Sardinie ubytování

Sardinie pronájem apartmánu

Ubytování na Sardinii, důležité informace

Rádi Vám poradíme a pomůžeme se zajištěním dopravy na Sardinii, ať už letecky nebo trajketem.  
Poradíme s místy pro výlety a pro různé sportovní či jiné aktivity. 

Platba za ubytování na Sardinii

Rezervace pobytu

Pro závaznoou rezervaci je třeba uhradit zálohu ve výši 30%. Ve chvíli, kdy je platba připsána na účet Vám zablokujeme vybraný termín. Doplatek ceny je splatný10 dnů před nástupem na pobyt. V případě, že doplatek ceny nebude uhrazen, nevzniká nárok na ubytování ani na vrácení zálohy.                                                             

Storno pobytu

Záloha je vratná pouze 30 dnů před termínem příjezdu. Pokud za sebe seženete náhradníka na zarezervovaný pobyt nebo se termín podaří obsadit, záloha nepropadá. 

Úklid apartmánu

Cena za závěrečný úklid apartmánu je uvedena u každého z apartmánu zvlášť a není stejně jako výměna ložního prádla, vyprání ložního  prádla a ručníků zahrnuta v ceně za ubytování.Cena za úklid se přičítá k ceně ubytování. I za předpokladu, že je úklid hrazen formou poplatku, je zapotřebí před odjezdem vynést veškeré odpadky z odpadkového koše do popelnice. Kuchyňskou linku je třeba zanechat v naprostém pořádku včetně umyté lednice a umytého nádobí ( v případě, že je apartman vybaven myčkou-musí být vyklizena). 

Ložní prádlo, osušky, ručníky

Při příjezdu do apartmánu budete mít nachystané ložní prádlo, osušky a ručníky. Na 1 osobu je určena 1 sada ručníků a osušek. Osušky nejsou určeny k použití na pláž. 

Cena za vyprání jedné sady povlečení , osušky s ručníkem činí 5 - 10 Euro . Za plně obsazený apartmán, pak tedy od 20 Euro výše podle obsazenosti. 

Další možností je vyprání použitého ložního prádla a ručníků a osušek před opuštěním apartmánu.  Večer před odjezdem je třeba vyprat veškeré osušky a ručníky, ráno pak veškeré ložní prádlo. Vše pověsit na sušáky, které jsou k dispozici v každém apartmánu. Pokud vše uschne do odjezdu z apartmánu, složit prosím a nachystat k dalšímu použití. V opačném případě ponechat na sušácích. 

V případě problémů s pračkou je možnost vyprání prádla v prádelně ve Valledorii: Lavanderia Self Service Wash & Dry Valledoria (laundry service for pets clothes) - Via De Gasperi 28 , Codaruina, Italy

Co vše je zahrnuto v ceně za ubytování

V ceně ubytování je zahrnuta spotřeba elektrické energie, vody plynu, WI-FI připojení a další služby, pakliže není uvedeno jinak. Apartmány jsou vybaveny toaletním papírem, tekutým mýdlem, čistícími a pracími prostředky. V případě, že některý z prostředků doberete, je třeba jej na vlastní náklady doplnit. Doprava na Sardinii

Letecky na Sardinii

Na Sardinii jsou 3 mezinárodní letiště (Olbia, Alghero, Cagliari). Nejbližší letiště místu ubytování je Alghero ( 71 km od apartmánu) a Olbia ( cca 90 km od apartmánu)). Přímé lety s dobou letu kolem dvou hodin létají do Alghera z Bratislavy,  Katowic a Memmigenu. Do Olbia nebo Cagliari můžete letět z Prahy nebo Vídně. Mimo sezónu lze cestovat s přestupem (Řím,Bologna,Milano, Bergamo).

Trajektem na Sardinii

Pokud Vám nevadí delší cesta autem, nabízí se možnost cesty na Sardinii autem a to do Livorna nebo do Janova a odtud trajektem do Olbie (Golfo Atranci) nebo Porto Torres.  Cesta trajektem z Livorna do sardského přístavu Olbie trvá od 8 hod. do cca 10 hod. v závislosti na denní nebo noční plavbě. Pokud zvolíte přepravu trajektem v noci, stojí za zvážení objednání kajuty na přespání (případně se vybavte podložkou na ležení a dekou nebo spacákem). Pokud se rozhodnete pro zakoupení kajuty, doporučuji zakoupit ji spolu s jízdenkou v předstihu. 

Cena přepravy trajektu na Sardinii

Cena jízdenky  na trajket závisí na mnoha faktorech : vybrané přepravní společnosti, období, přístavu, dnu v týdnu, denní nebo noční plavbě, velikosti auta, počtu přepravovaných osob, zvolených službách atd. Pokud je to možné, objednejte si lístky dostatečně dopředu, čím blíže termínu cesta je, tím je cena přepravy vyšší. Pro vyhledání nejlepší nabídky použijte např.: https://www.directferries.cz/. Lodní lístek doporučuji kupovat přímo u přepravní společnosti. 

Společnosti zajištující přepravu

www.directferries.cz

www.grimaldi-lines.com

www.corsicaferries.com

www.mobylines.it

www.tirrenia.it

Parkování u apartmánu

U každého z apartmanu je vyhrazený prostor pro zaparkování.

Zapůjčení automobilu Alghero

K pobytu v apartmánu Vám mohu zapůjčit plně pojištěný osobní automobil, který je zaparkovaný u letiště v Algheru. Pokud zvolíte pro přílet na Vaši dovolenou na Sardinii letiště Olbia, můžete si vyhledat zapůjčení auta např. na : https://www.rentalcars.com/ 


Ubytování na Sardinii

Čas ubytování a opuštění apartmánu

Ubytování je možné nejdříve od 14 hodin prvního dne pobytu, opuštění apartmánu je třeba provést do 10. hodiny posledního dne pobytu. V případě, že je to možné, lze se  domluvit individuálně na změně času ubytování i opuštění apartmánu.

Zapůjčení osobního automobilu

V případě zájmu je možné k pobytu zapůjčení osobního automobilu. Vyzvednutí auta je možné nejdříve ve 12  hodin prvního dne ubytování, vrácení auta na stanovené místo je pak stanovené na 12. hodinu posledního dne ubytování, pokud není domluveno jinak. 

Délka pobytu

Minimální délka pobytu je 5 nocí. 

Sleva z pobytu

Pokud objednáte více než 2 týdny pobytu, cena se poníží o 10 %. V případě pobytu 3 týdnů a více, je cena stanovena individuálně na základě domluvy.

Třídění odpadu

Sardinie velice přísně dbá na třídění odpadu a pokud není odpad správně roztřízen, odpadky nejsou vyvezeny. Způsob a pokyny k třídění odpadu obdržíte spolu s pokyny k ubytování. Prosíme o důsledné dodržování těchto pokynů.

WI-FI

Apartmány jsou vybaveny internetovým připojením. Přístupové heslo na WI-FI naleznete v pokynech k ubytování. 

Klimatizace

Klimatizace v apartmánu je využívána v zimních měsících pro přitopení a v letních měsících pro chlazení. Pokud se rozhodnete klimatizaci používat, zavírejte prosím při jejím užití okna a dveře. Klimatizaci používejte pouze v době Vašho pobytu! Při opuštění apartmánu klimatizaci vždy vypínejte. Správně nastavená teplota klimatizace by měla být maximálně o 7°C nižší nebo vyšší než venkovní teplota (dle způsobu užití).

Vybavení apartmanu pro nejmenší

V apartmanu je k dispozici skládací dětská posytýlka včetně matrace, peřinek a povlečení. Pro bezpečnou přepravu v autě je možné připravit do auta dětskou autosedačku nebo podsedák. 

Domácí zvířata

Pro pobyt v apartmánech není dovoleno mít domácí zvíře. 

Zákaz kouření v apartmanu

Ve všech vnitřních prostorách apartmanu platí přídný zákaz kouření. Kontaktujte nás